Nobriedusi sieviete un līdzatkarīga sieviete - kāda ir atšķirība? Ir vērts padomāt par to!

Advertisement
Advertisement

Nobriedusi sieviete un līdzatkarīga - kāda ir atšķirība? Ir vērts padomāt par to, par ko ar laiku mēs kļūstam, un kāda ir sieviešu stāvokļa atšķirība veselīgās un savstarpēji atkarīgās attiecībās.


Vārds `līdzatkarība` nesen bija tikai psiholoģisks termins, tagad arvien vairāk tiek izmantots ikdienas komunikācijā, raksta Nadežda Baranova. Sākotnēji tas asociējās ar cilvēkiem, kuru partneri vai radinieki ir alkohola, narkotiku vai citu atkarību varā, bet šī parādība ir saistīta ne tik daudz ar kaitīgiem ieradumiem, kā ar cilvēka psiholoģisko stāvokli.


Nesen tika atklāts, ka līdzatkarība ir ļoti bieža un gandrīz universāla parādība.

 

Protams, cilvēku pāris ir atkarīgi viens no otra, taču šī atkarība var būt gan pārmērīga, gan nepietiekama. Attiecībās partneri ar kaut ko savstarpēji apmainās, bet ir dažas lietas, kas jāsniedz, un ir tādas, ko nedrīkst dot. Izpratne par šo atšķirību ir nepieciešama, lai saprastu, kas notiek starp jums un kā tas veicina saišu stiprināšanu tagadnē un nākotnē.

Raksta turpinājums
Kāda ir atšķirība starp veselīgām un savstarpēji atkarīgām attiecībām?

Šajā kontekstā mēs izmantosim frāzi ”nobriedusi sieviete”, lai vispārinātu psiholoģiski nobriedušās, pieaugušās, zinošās un pieredzējušās sievietes personību.

Nobriedušai sievietei ir pašvērtējuma izjūta, un viņa sevi uzskata par vērtīgu.

Līdzatkarīga sieviete nav pārliecināta par savu vērtību un cieņu, un viņai ir nepieciešams vīrietis, kas to pastāvīgi apstiprinātu viņai ar savu mīlestību.

Nobriedusi sieviete zina, kā pasargāt sevi no nelaimes. Viņa zina, kā atrisināt problēmas, meklēt palīdzību un sazināties ar dažādiem cilvēkiem.

Līdzatkarīgajai sievietei ir nepieciešams vīrietis, lai viņu aizsargātu, jo viņa nejūtas spējīga pati to izdarīt.

Nobriedusi sieviete jūtas ērti vienatnē un var dzīvot arī harmoniskā vienatnē, nezaudējot savas dzīves pilnības un nozīmīguma sajūtu.

Līdzatkarīga sieviete nevar palikt vienatnē un viņai zūd dzīves jēga, ja viņai nav attiecību.


Nobriedusi sieviete spēj sevi uzturēt un nomierināt.

Līdzatkarīgajai sievietei ir vajadzīgs vīrietis, kurš viņu uzturētu un mierinātu sarežģītās situācijās.

Kad cilvēks izrāda necienīgu uzvedību, ignorē vai rīkojas nepieņemami, nobriedusi sieviete attālinās no cilvēka. Viņa kļūst mazāk pieejama un pievērš uzmanību citiem vīriešiem vai interesantām aktivitātēm.

Līdzatkarīga sieviete uzskata, ka mīlestībai jābūt beznosacījuma un paliek tuvumā, turpinot dot vīrietim savu siltumu, laiku un uzmanību, cerībā, ka viņas laipnība tiks novērtēta un cilvēks mainīsies.
Foto: ytimg.com
Nobriedusi sieviete zina, kas viņu ieinteresē, viņai ir hobijs, draudzenes un vēlme attīstīties. Līdzatkarīga sieviete atdod savu dzīvi vīrietim un neatstāj sev nekādas intereses, izņemot attiecības ģimenē.

Nobriedušai sievietei, saglabājot savu daļu ģimenē, ir sava personiskā telpa, kas ir neaizskarama. Līdzatkarīgai sieviete kopīgs ar savu vīru ir elektroniskais pasts, dators, parole sociālajā tīklā, paziņu loks, veidi, kā atpūsties... Pakāpeniski kļūst grūti atrast atšķirību viedokļos, gaumē, domās, vēlmēs, saprast, kam pieder laiks vai tiesības izvēlēties.

Nobriedusi sieviete zina, kā justies labi, ko viņa vēlas, ko viņa dara un kas viņai patīk. Līdzatkarīgajai sievietei pirms lēmuma pieņemšanas rodas grūtības, izvēloties lietas, un viņai ir nepieciešams padoms no vīrieša, mātes, draudzenes vai kāda cita.

Nobriedusi sieviete var baudīt vienkāršas lietas, kā arī baudīt mākslu un skaistumu.

Līdzatkarīga sieviete var izbaudīt dzīvi un saprast, ka ” laime ir” tikai tad, kad viņai blakus ir mīlošais cilvēks.

Nobriedusi sieviete vienmēr atrod laiku, lai parūpētos par sevi, savu skaistumu un veselību. Līdzatkarīga sieviete pastāvīgi nevar atrast sev laiku darba, mājas, bērnu un citu lietu dēļ.

Nobriedusi sieviete zina, cik daudz un kāda veida uzmanība viņai vajag no vīrieša, prot par to vienoties un mierīgi uzņem to, ka cilvēkam ir savi draugi un intereses.

Līdzatkarīga sieviete vēlas visu uzmanību un visu laiku tikai sev un prasa, lai vīrs pamestu draugus un vaļaspriekus.
Nobriedusi sieviete droši un mierīgi pateiks savam partnerim, ka nepiekrīt viņa uzvedībai vai diskomfortam attiecībās.

Līdzatkarīga sieviete nemēģinās sabojāt attiecības ar konfliktiem un nepievērsīs uzmanību saviem iekšējiem signāliem.

Nobriedusi sieviete nekad ”nezāģēs” partneri. Viņa vai nu atbalsta viņa centienus, vai vienkārši pazūd no viņa dzīves.

Līdzatkarīga sieviete organizē histērijas un lasa morāli vīrietim, ka viņš nav tāds, kāds viņai vajadzīgs, uzsverot vainas sajūtu, bet nemainot savu uzvedību pret viņu.

Nobriedusi sieviete izsaka savas vajadzības un vēlmes, dodot cilvēkam brīvību tos izpildīt vai neizpildīt. Viņa zina, kur ir robeža tam, kas viņai ir nepieņemami, un spēj novērtēt vissvarīgāko lietu – attiecību dziļumu un siltumu.

Atkarīga sieviete izvirza prasības un sūdzības, čīkst un sūdzas, un uzskata vīrieti par slikti strādājošu līdzekli savu vēlmju īstenošanai.

Nobriedusi sieviete neapvainojas uz partneri. Viņa atklāti pauž savas vēlmes un nepatiku. Līdzatkarīga sieviete uzkrāj aizvainojumus par nepiepildītajiem sapņiem un ar laiku aizver savu sirdi.

Nobriedusi sieviete zina, kā apbrīnot partneri un cienīt viņu par to labo, kas viņā ir, ļaujot viņam būt nepilnīgam.

Līdzatkarīga sieviete idealizē partneri un sagaida, ka viņš atrisinās visas problēmas, jo īpaši krīzes situācijās.

Nobriedusi sieviete uztur attiecībās, jo viņa zina, ka viņa ir izvēlējusies savu vīru.

Līdzatkarīga sieviete paliek tādēļ, ka viņai ir lielas bailes būt vienai, un viņai šķiet, ka viņa neatradīs sev citu vīrieti.

Nobriedusi sieviete rūpējas par partneri aiz mīlestības, un turpina justies brīvi.

Līdzatkarīga sieviete rūpējas aiz bailēm no viņa zaudēšanas un atdod viņam savu brīvību, jo viņa tāpat nezina, ko darīt ar savu brīvību. Un kāda sieviete esi tu?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

1 2 18:54 22.04Santaa
Ko tad pardod alkaholu lidmasinas,vai tad tas ir vajadzigs??Ir un bys vnmer kkadi individi kas radis problemas.Naw alkahols naw problemu
0 0 21:56 21.04Liliy
šis ir sūds.Hihihihihihi
0 0 21:37 18.04цум
цмици
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © gangnam.lv 2012 - 2019