Nobriedusi sieviete un līdzatkarīga sieviete - kāda ir atšķirība? Ir vērts padomāt par to!

Advertisement
Advertisement

Nobriedusi sieviete un līdzatkarīga - kāda ir atšķirība? Ir vērts padomāt par to, par ko ar laiku mēs kļūstam, un kāda ir sieviešu stāvokļa atšķirība veselīgās un savstarpēji atkarīgās attiecībās.


Vārds `līdzatkarība` nesen bija tikai psiholoģisks termins, tagad arvien vairāk tiek izmantots ikdienas komunikācijā, raksta Nadežda Baranova. Sākotnēji tas asociējās ar cilvēkiem, kuru partneri vai radinieki ir alkohola, narkotiku vai citu atkarību varā, bet šī parādība ir saistīta ne tik daudz ar kaitīgiem ieradumiem, kā ar cilvēka psiholoģisko stāvokli.


Nesen tika atklāts, ka līdzatkarība ir ļoti bieža un gandrīz universāla parādība.

 

Protams, cilvēku pāris ir atkarīgi viens no otra, taču šī atkarība var būt gan pārmērīga, gan nepietiekama. Attiecībās partneri ar kaut ko savstarpēji apmainās, bet ir dažas lietas, kas jāsniedz, un ir tādas, ko nedrīkst dot. Izpratne par šo atšķirību ir nepieciešama, lai saprastu, kas notiek starp jums un kā tas veicina saišu stiprināšanu tagadnē un nākotnē.

Raksta turpinājums - lapa #1
Kāda ir atšķirība starp veselīgām un savstarpēji atkarīgām attiecībām?

Šajā kontekstā mēs izmantosim frāzi ”nobriedusi sieviete”, lai vispārinātu psiholoģiski nobriedušās, pieaugušās, zinošās un pieredzējušās sievietes personību.

Nobriedušai sievietei ir pašvērtējuma izjūta, un viņa sevi uzskata par vērtīgu.

Līdzatkarīga sieviete nav pārliecināta par savu vērtību un cieņu, un viņai ir nepieciešams vīrietis, kas to pastāvīgi apstiprinātu viņai ar savu mīlestību.

Nobriedusi sieviete zina, kā pasargāt sevi no nelaimes. Viņa zina, kā atrisināt problēmas, meklēt palīdzību un sazināties ar dažādiem cilvēkiem.

Līdzatkarīgajai sievietei ir nepieciešams vīrietis, lai viņu aizsargātu, jo viņa nejūtas spējīga pati to izdarīt.

Nobriedusi sieviete jūtas ērti vienatnē un var dzīvot arī harmoniskā vienatnē, nezaudējot savas dzīves pilnības un nozīmīguma sajūtu.

Līdzatkarīga sieviete nevar palikt vienatnē un viņai zūd dzīves jēga, ja viņai nav attiecību.


Nobriedusi sieviete spēj sevi uzturēt un nomierināt.

Līdzatkarīgajai sievietei ir vajadzīgs vīrietis, kurš viņu uzturētu un mierinātu sarežģītās situācijās.

Kad cilvēks izrāda necienīgu uzvedību, ignorē vai rīkojas nepieņemami, nobriedusi sieviete attālinās no cilvēka. Viņa kļūst mazāk pieejama un pievērš uzmanību citiem vīriešiem vai interesantām aktivitātēm.

Līdzatkarīga sieviete uzskata, ka mīlestībai jābūt beznosacījuma un paliek tuvumā, turpinot dot vīrietim savu siltumu, laiku un uzmanību, cerībā, ka viņas laipnība tiks novērtēta un cilvēks mainīsies.
Foto: ytimg.com
Nobriedusi sieviete zina, kas viņu ieinteresē, viņai ir hobijs, draudzenes un vēlme attīstīties. Līdzatkarīga sieviete atdod savu dzīvi vīrietim un neatstāj sev nekādas intereses, izņemot attiecības ģimenē.

Nobriedušai sievietei, saglabājot savu daļu ģimenē, ir sava personiskā telpa, kas ir neaizskarama. Līdzatkarīgai sieviete kopīgs ar savu vīru ir elektroniskais pasts, dators, parole sociālajā tīklā, paziņu loks, veidi, kā atpūsties... Pakāpeniski kļūst grūti atrast atšķirību viedokļos, gaumē, domās, vēlmēs, saprast, kam pieder laiks vai tiesības izvēlēties.

Nobriedusi sieviete zina, kā justies labi, ko viņa vēlas, ko viņa dara un kas viņai patīk. Līdzatkarīgajai sievietei pirms lēmuma pieņemšanas rodas grūtības, izvēloties lietas, un viņai ir nepieciešams padoms no vīrieša, mātes, draudzenes vai kāda cita.

Nobriedusi sieviete var baudīt vienkāršas lietas, kā arī baudīt mākslu un skaistumu.

Līdzatkarīga sieviete var izbaudīt dzīvi un saprast, ka ” laime ir” tikai tad, kad viņai blakus ir mīlošais cilvēks.

Nobriedusi sieviete vienmēr atrod laiku, lai parūpētos par sevi, savu skaistumu un veselību. Līdzatkarīga sieviete pastāvīgi nevar atrast sev laiku darba, mājas, bērnu un citu lietu dēļ.

Nobriedusi sieviete zina, cik daudz un kāda veida uzmanība viņai vajag no vīrieša, prot par to vienoties un mierīgi uzņem to, ka cilvēkam ir savi draugi un intereses.

Līdzatkarīga sieviete vēlas visu uzmanību un visu laiku tikai sev un prasa, lai vīrs pamestu draugus un vaļaspriekus.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Jaunākie komentāri

0 0 Vakar 06:06vanda
Precīzi par Zivīm, Dvīņiem un Strēlniekiem!
0 0 Aizvakar 13:19mārīte
nepiežmiedz savas IESPĒJAS pārāk strikti.. (M.M.)
0 0 19:09 12.02mārite
..orģināls, varbūt, ir tikai EGO - vien tikai KĀ to pārtulkos...

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © Torno.lv 2012 - 2019