Padomi kā kļūt par laimīgu cilvēku

Advertisement
Advertisement

Mūsdienu dzīves ritmā grūti iztikt bez pārdzīvojumiem un stresa, ne vienmēr var patstāvīgi no tiem atbrīvoties. Emocionālai izdegšanai pakļauti visi, neatkarīgi no vecuma, nodarbinātības veida un sociālā statusa. Šo sajūtu var raksturot ar frāzi: “Tikko nodomāji – jau noguri”. Izrādās, ļoti daudzi izjūt tādas sajūtas. Tas acumirklī iztukšo un ir par iemeslu daudziem nepadarītiem darbiem, bet vēl vairāk – pat neiesāktiem.


Stress - tā ir organisma atbilde apstākļiem. Vairākums tajā neredz problēmas: tāds laiks, visi dzīvo pēc ārprātīga grafika, bet atpūtai ir brīvdienas. Tādi cilvēki parasti neuztver nopietni kaut kādas emocionālas problēmas, uzskatot, ka žēlošanās raksturīga tikai vārguļiem.

Raksta turpinājums - lapa #1
Mūsdienu dzīvesveids ietekmē mūsu iespēju būt laimīgiem un veiksmīgiem. Katrs mirklis, katra diena, gadu pēc gada mēs saskaramies ar pārbaudījumiem, kuri pārbauda mūsu izturības, ticības un pacietības stiprumu. Bieži vien mēs pasīvi pieņemam to, kā mūs padara par vergiem priekšniecība, ģimene, draugi un apstākļi.
Laime cilvēka dzīvē

Аustrijas zinātnieks Alfrīds Lengle emocionālo izdegšanu nosauca par mūsdienu simptomu. Šis izsīkuma stāvoklis, kas izraisa mūsu spēku un jūtu paralīzi un to pavada dzīvesprieka zudums.

Slavenais Amerikas neiroendokrinologs, bioloģijas, neiroloģijas, neirozinātņu un neiroķirurģijas profesors Roberts Sapoļski šo stāvokli aprakstīja tā: “Katras organisma šūnas funkcija tiek veicināta ar domām, emocijām un atmiņām. Piemēram, zebras fizioloģija, kas glābjas no uzbrūkošas lauvas, pārsteidzoši līdzīga mūsu pārdomu laikā par nāvi, sastrēgumiem uz ceļa, šķiršanās vai aizejot pensijā.

Lūk, kāpēc cilvēkiem rodas slimības, kuras izraisa stress: mēs izmantojam zīdītājiem raksturīgu klasisku reakciju uz stresu nevis lai bēgot glābtos no briesmām, bet kad ņemam kredītu uz 30 gadiem.”
Budisma skolotājs Cokņji Rinpoče vairāk kā 20 gadus ceļo pa dažādām valstīm, mācot prāta dabas izpratni Tibetas budisma tradīciju garā. Meistars izskaidro mūsdienu cilvēka saprāta darbību caur neirozinātnes, psiholoģijas un budisma dialoga prizmu.

“Mūsdienu materiālā domāšana izkropļo personīgā “es” sajūtu, radot blokus cilvēka smalkajā ķermenī. Tas noved pie tā, ka, neskatoties uz iepriekšējo spēju skaidri domāt, jūs ciešat savas būtības pašos dziļumos.”
“Galu galā šie bloki smalkajā ķermenī iznīcina spriešanas spējas un cilvēks jūtās izklaidīgs vai iztukšots. Es redzu daudz nelaimes un disharmonijas kā personības līmenī, tā arī ģimenēs, sabiedrībā, darba vietās – tās ir sekas tam, ka pamata emocionālā veselība ir traucēta.”
Pēc Rinpočes teiktā, emocionālā izdegšana nav saistīta ar domāšanas ātrumu, tā ir saistīta ar mūsu smalkā ķermeņa ātrumu. Tibetas budisma tradīcijās smalkais ķermenis – tā ir visu mūsu emociju sava veida novietne. Tā sastāv no kanāliem, pa kuriem cirkulē dzīves enerģija ci. Ja nervu sistēma ir saspiesta un saspringta, tad enerģētiskais potenciāls sadeg un cilvēkam zūd prieka avots.

Saskaņā ar Cokņji Rinpoče novērojumiem, lielākā daļa mūsdienu pilsētnieku izjūt “augstas klases emocionālas ciešanas.” Viņu dzīves ātrums izraisa pārmērīgu viņu smalkā ķermeņa “paātrinājumu”, kā dēļ cilvēki izjūt nemieru un emocionālu pārslodzi. Prāts nespēj atpūsties no pastāvīgi svārstīgā un pārslogotā smalkā ķermeņa.
Mūsdienu kultūra orientēta uz darbu, tiekšanos iegūt finansiālu drošību. Realitāte mūs spiež strādāt vairāk, ātrāk, ilgāk un tas vienkārši sadedzina mūsu enerģiju. Rezultātā mēs visi izjūtam nepārtrauktu spiedienu un iekšēju neaizsargātības sajūtu. Nepārtraukts uztraukums cerību un baiļu dēļ noved pie tā, ka, sasniedzot karjeras augstienes, mēs nevaram izbaudīt panākumus un priecāties par darba rezultātu.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 21:54Fiksais
Priekšroka vienmēr ir tr.līdzeklim kurš virzās pa galveno ceļu.
0 0 Aizvakar 11:28Alda
Varbūt vajag smidzināt ar viegli rozā permangāna šķīdumu,vai zero coca colu,vai arī jāpārstāda svaigā orhideju zemē.Grūti teikt,vajag pamēģināt.
0 0 Aizvakar 00:22Амина
Полный бред
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © Torno.lv 2012 - 2019