Parastākais skolas uzdevums no matemātikas mācību grāmatas, par kuru lauza galvas 87% pieaugušo.

Advertisement
Advertisement

Mēs piedāvājam tev atrisināt uzdevumu par suņiem. To var atrast skolas mācību grāmatās. Bet teikšu tev godīgi, ne katrs pieaugušais ar to tiek galā. Ceram, ka tu neesi viņu vidū.


Smadzenes, tāpat kā muskuļus vajag trenēt, lai tās uzturētu garīgā tonusā. Šis uzdevums lieliski piemērots iesildīšanās fāzei.

 

Uzdevums ir matemātisks. Attīsta loģisko un analītisko domāšanu, kā arī vizuālo uztveri.

Raksta turpinājums
Tātad. Mums ir divas suņu šķirnes un kauli. Ar pēdējiem tev nāksies mocīties vismazāk. Katrs kauls apzīmē vienu ciparu – vieninieku.

Vajag atrast atbildi: skaitli, kuram jāatrodas jautājuma zīmes vietā ceturtajā piemērā. Taču pirms tam ir jātiek galā ar trim iepriekšējiem, ar katru atsevišķi.
Sāksim ar pirmo. Trīs Buldogi summējas kā 15. Viņi ir pilnīgi identiski. Bet tas nozīmē, ka katrs no viņiem pārstāv vienu un to pašu skaitli. Lai to uzzinātu, nepieciešams dalīt piecpadsmit ar trīs.
Otrā piemērā Buldogs pievieno divus suņus ar iesauku Raibais. Visi šie dzīvnieki kopā veido ciparu trīspadsmit. Kā gadījumā ar buldogu, katrs dalmācietis arī apzīmē vienu un to pašu skaitli. Lai to uzzinātu, vajag no trīspadsmit izskaitļot skaitli, kuram atbilst pirmais suns (bet to tu jau zini). Pēc tam iegūto atbildi dalīt ar divi.
Skaitli, ar kuru šifrē Raibo, tu jau zini. Taču vari sevi pārbaudīt. Ja tam pieskaitīsi seši, tā kā trešajā piemērā ir tieši tik kauliņu, tu iegūsi atbildi desmit, tad zini, ka visi tavi iepriekšējie matemātiskie aprēķini bija pareizi.
Ceturtajā piemērā katra dzīvnieka vietā izmanto viņam atbilstošu skaitli un saņem atbildi. Jūties kā erudīts no `Kas? Kur? Kad?`, kurš veiksmīgi uzminējis melnās kastes saturu.
Iespējams, ka šo uzdevumu Tu atrisināji bez palīdzības. Atbildes uz šo uzdevumu ir: buldogs - 5, raibais - 4, bet jautājuma zīmes vietā jāliek 14.

Ja Tev patika šis uzdevums, dalies ar to ar draugiem.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 21:54Fiksais
Priekšroka vienmēr ir tr.līdzeklim kurš virzās pa galveno ceļu.
0 0 Aizvakar 11:28Alda
Varbūt vajag smidzināt ar viegli rozā permangāna šķīdumu,vai zero coca colu,vai arī jāpārstāda svaigā orhideju zemē.Grūti teikt,vajag pamēģināt.
0 0 Aizvakar 00:22Амина
Полный бред
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © Torno.lv 2012 - 2019