“Psiholoģiski neveseli cilvēki parasti ir veselīga dzīvesveida fanāti”. – Karls Gustavs Jungs.

Advertisement
Advertisement

Vēl 1930.gadā Karls Gustavs Jungs teica: “Psiholoģiski neveseli cilvēki parasti ir veselīga dzīvesveida fanāti. Viņi visu laiku meklē pareizo pārtiku un dzērienus, nesmēķē un nedzer vīnu, viņiem nepieciešami dažādi sāļi un apsēsti ar aptiekām. Mūžīgi ar jauniem izdomājumiem, bet nekad nav veseli līdz galam.


Patiešām, grēcinieks parasti jūtās labāk par ticīgo, jo nezāles vienmēr sakuplo vairāk nekā kvieši. Visi labdarīgi cilvēki par to žēlojas. Tie, kuri tā rūpējas par sevi, vienmēr ir slimīgi. Šī apbrīnojamā kaisle, piemēram, dzert noteiktu ūdeni, notiek pastāvīgu baiļu dēļ viņos, tās ir bailes no nāves. Tāpēc, ka kāds iekšienē saka: “Kungs, neļauj man nomirt, es taču vēl neesmu dzīvojis”.

Raksta turpinājums - lapa #1
Kas interesanti, šie vārdi tagad kļūst sevišķi aktuāli. Veselīgs dzīvesveids kļūst arvien populārāks, ko nevar nosaukt par sliktu tendenci. Tikai reizēm tas pāraug par māniju, bet tas jau ir tālu no veselības. Mēs uzskatām, ka visam jābūt ar mēru, tāpēc mēs tev pastāstīsim, kā nepārkāpt to smalko robežu starp veselīgu dzīvesveidu un fanātismu.

Kā dzīvot veselīgu dzīvesveidu

Visi mēs lieliski zinām, ka veselīgs dzīvesveids – tas ir ļoti labi, noderīgi un svarīgi. Tā principu ievērošana ievērošana palīdz ķermeni uzturēt labā formā un saglabāt veselību daudzus gadus. Ir pareizi jāēd, jānodarbojas ar sportu un norūdīšanos, tomēr viss ir labi ar mēru.

Gadās, ka tiekšanās uz veselīgu dzīvesveidu kļūst par apsēstību ar to, bet tas jau ir psihisks traucējums – ortoreksija. Cilvēks, kurš slimo ar ortoreksiju, ļoti stingri izturās pret pārtikas kvalitāti, cenšās ēst tikai veselīgu pārtiku. Sākumā tas nevēsta neko sliktu un briesmīgu, bet ar laiku cilvēks sāk atteikties no produktiem, kuri vispār nav kaitīgi.
Tādi cilvēki parasti ir pārliecināti par savas rīcības pareizību. Viltība tāda, ka tam sekas nav pamanāmas vēl samērā ilgu laiku. Cilvēks izskatās vesels, slaids, bet ar laiku organismā rodas tam nepieciešamo svarīgu elementu trūkums, tajā skaitā kālija. Pirmām kārtām cieš sirds un locītavas. Ķermenis tiek izsmelts un tas var izraisīt nopietnas problēmas ar veselību.

Ortoreksija netiek uzskatīta par klīnisku saslimšanu, jo gadījumu skaits ir samērā neliels. Tikai tā nav mazāk bīstama par anoreksiju vai bulīmiju. Turklāt, ja ar tām galvenokārt slimo sievietes, tad ortoreksija itin bieži sastopama arī vīriešiem.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Jaunākie komentāri

0 0 Vakar 20:28Sanita
Nav tādas mammas kurā nemīlētu savus bērnus,tas viss ir muļķības.
0 0 22:40 14.11mārīte
vai tā būtu tā pati Izabella, par kuru stāsta : zvērējusi nenovilkt krekla , līdz karš nebūs beidzies - tā kā tomēr karš ieildzis (krekls nenovilkts vairākus gadus) -... ?
0 0 21:20 14.11mārīte
nav tie īstie papu'āsi' - arī tā var būt un ..tad vēl gadi 'pāri spēkiem' , un vēl materiālais 'gūsts'.. (M.M.)

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017