Rijot aizvainojumus, vāries sevī. Kas ir aiz aizvainojuma sajūtas?

Advertisement
Advertisement

Ja tevi kāds aizvainoja, vīrišķīgi atriebies. Paliec mierīgs- un tas būs tavas atriebības sākums, pēc tam – piedod, un tās būs atriebības beigas. Vecs aforisms.


Aizvainojums – liels vai mazs, daudzgadīgs vai īslaicīgs ir pazīstams daudziem cilvēkiem, ja ne visiem. Tas parādās, kad mūsu cerības nav attaisnojušās. Un kļūst neciešams, ja to iedzenam dziļāk un iegrimstam ilūzijās. Kas atrodas aiz šīs dedzinošām un neparedzētām jūtām.

 

 

 

Raksta turpinājums - lapa #1
Infantilisms ilūzijās

Gaidi, ka draugs pret tevi attieksies ar mīlestību un uzticību, bet viņš uzvedās savādāk... Gaidi vienu reakciju, bet sastopies ar citu, raksta Valentīna Moskalenko. Kas par to atbild? Protams, es pati. Manas cerības ir tālas no realitātes. Es modelēju savu tuvinieku uzvedību, bet tā izrādījās citāda. Tātad, modelēju nepareizi. Un tad es saņēmu signālu par to, ka vai nu mana cilvēku uztvere nav atbilstoša situācijai, vai arī , cilvēki pret mani attiecas savādāk, ne tā, kā es to vēlētos.

Iespējams, ka tas ir signāls tam, lai pārskatītu savstarpējās attiecības.

Iemesls pārbaudīt: Vai es pareizi novērtēju šo cilvēku? Vai es gaidīju no viņa šādu rīcību?. Situācija vedina secināt: aizvainotāja tēls ir jāatjauno, kā ierasts, ne uz to labāko pusi. Aizvainojamie cilvēki var būt infantili, viņi dzīvo ilūzijās. Pārvarēt aizvainojumu palīdzēs viņiem kļūt par pieaugušiem cilvēkiem un atteikties no šīm fantāzijām.

Bailes, sāpes vai dusmas?

Šīs spēcīgās jūtas dažreiz nosaka dzīves stratēģiju, kuras mērķis- pierādīt kādam, ka viņam nav taisnība, vai arī, atriebties. Aizvainojums ir spējīgs aptvert daudzas attiecības. Ne velti, sieviete, kuru aizvainoja tēvs, izjūt negatīvas sajūtas pret vīru. Tādos momentos parādās bailes, sāpes, dusmas, dažreiz domas, ka man nav vērtības, vai arī, pārākuma sajūta: “Kā mani, tik lielisku, varēja nenovērtēt?” Muskuļos rodas saspringums. Var tikt traucēta iekšējo orgānu darbība: paātrinās sirds darbība, zarnu trakts un aknas netiek galā ar savām funkcijām. Izteiciens “es to nevaru pārvārīt”šajā gadījumā izsaka aizvainojumu un attiecas uz gremošanas traktu.

Daži pētnieki izsaka domu, ka dzemdes kakla vēzis ir saistīts ar sievietes aizvainojumu uz vīrieti. Organisms atrodas stresa stāvoklī. Adaptācija ir pazemināta, var būt traucēta imunitāte. Psihosomātika izdara sitienu pa visvājāko vietu organismā.
Soļi uz piedošanu

Var izdalīt šajā procesā vairākus soļus:

1. Saprotam, par ko un uz ko mēs esam apvainojušies. Šajā periodā mēs varam pārvērst aizvainotāja darbības attiecību jomā. “Kad viņš man pateica..., tas nozīmēja, ka viņš pret mani attiecas...”

2. Precizējam cerības. Pieļaujam, ka es gaidīju, ka mani mīlēs un cienīs, bet viņi...

3. Izskaidrojam aizvainotāja uzvedību. Izmantojiet visas zināšanas par šo cilvēku- biogrāfiju, vērtības, kas jums ir zināmas, lai sev izskaidrotu viņa uzvedības motīvus.

4. Noskaidrojam izrādāmās jūtas: Atzīstiet savas bailes, dusmas, sāpes, tukšuma sajūtu, skumjas un tā tālāk. Padzīvojiet ar šīm jūtām, un tās pāries vai mainīsies. Esiet paļāvīgs. Tad jūs sev pajautāsiet: “Kas ar mani bija, kad es gaidīju kaut ko citu?”

5. Jautājam sev: ”Kad es atceros par senu aizvainojumu, vai tas izraisa negatīvas emocijas?”Ja tomēr izraisa, tad jūs turpināt sev līdzi nest negatīvismu. Ja šo notikumu atceraties mierīgi, tad jūs no tā esat paņēmis racionālu graudu/ atziņas. Nākotnē šādā situācijā jūs uzvedīsieties savādāk.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Jaunākie komentāri

0 3 Aizvakar 08:28gunta
Paldies par padomiem,šur tur taisnība,bet paties;ibā šodienas modei padoties-tad labāk taisnā ceļā uz trako māju. Ja runājam pa frizūrām,tad neviss sakārtotas frizūras ir parūkas,bet gan ''petuhi, izrobotās,un vēl t..ādas kur grūti nosaukt par matu sakārtojumu'' drīzāk-kā cēlos,tā vēlos.Runājot par apģŗēbu-piekakātas biksītes-šekums l pie ceļiem. Mēteļiem ,kleitām,blūzēm u.t.t. aizmugure garāka. Apsksties spogulī cik nevīžīgs cilvēks izskastās.Un par gaumi nestrīdās,tikai riebīgi ka kāds grib uzspiest šo riebīgo bezgaumes stilu.
0 1 18:24 16.01Oof
Dumbass paliek dumbass,
Neko pielikt neko atņemt
0 0 21:43 15.01Milda
Kad man nau ko ēst ēdu naudas puķi un nekas

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © Torno.lv 2012 - 2019