Stingri vecāki – bērna veiksmīgas nākotnes garantija! Tā ka atstāj maigumu priekš kaķiem.

Advertisement
Advertisement

Mūsu dienās pieņemts uzskatīt, ka vecāki mūs audzināja nepareizi. Ka mēs visi izaugām traumēti, ar kompleksiem un nelaimīgi, jo stingra audzināšana neietvēra jēdzienus ‘personība’, ’izvēle’, ‘brīvība’. Psihologi un pamācības jaunajiem vecākiem iesaka bērniem dot vairāk brīvības.


Taču novērojumi parāda pretējo. Esseksas universitātes profesore Ērika Rassone veica pētījumu, kurš parādīja, ka stingrām un prasīgām mātēm izaug veiksmīgi bērni. Mēs tev pastāstīsim detalizēti.

Raksta turpinājums - lapa #1
Stingra audzināšana

Uzreiz jāatzīmē, ka stingrai audzināšanai nav nekā kopīga ar fizisku vardarbību. Ar to tiek domāts prasīgums un ierobežojumi, bet nekādi ne siksna un griķi. Pētījuma pamatā ir vairāk kā 15 000 bērnu aptauja vecumā no 13 – 14 gadiem 6 gadu garumā. Tātad, bērni, kuru vecāki bija ļoti stingri, ir krietni vairāk uzstājīgāki un pārliecināti par sevi.
Bērni, kuriem bija uzstājīgas un nepiekāpīgas mātes, biežāk pabeidza koledžu un tika labākā darbā. Tas var likties dīvaini, bet stingrām un prasīgām mātēm bērni kļuva veiksmīgi. Pētījuma rezultāti parādīja, ka meitenēm, kuru mātes ir pārāk uzstājīgas, par 4% mazāk iespēju palikt stāvoklī agrīnā vecumā.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Jaunākie komentāri

0 0 22:40 14.11mārīte
vai tā būtu tā pati Izabella, par kuru stāsta : zvērējusi nenovilkt krekla , līdz karš nebūs beidzies - tā kā tomēr karš ieildzis (krekls nenovilkts vairākus gadus) -... ?
0 0 21:20 14.11mārīte
nav tie īstie papu'āsi' - arī tā var būt un ..tad vēl gadi 'pāri spēkiem' , un vēl materiālais 'gūsts'.. (M.M.)
0 0 17:55 13.11ināra
ja vīrs dzer bieži un palaiž rokas,draud nežēlīgi izrēķināties,gandrīz noved tevi līdz nervu sabrukumam,tad arī jāpaslavē?

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017