Tagad tu esi kļuvusi neērta. Kas tālāk, kā dzīvot?

Advertisement
Advertisement

Kopā ar patīkamām izmaiņām, kas notiek ar klientiem terapijas laikā, bieži nāk arī nomācošas nesaskaņas ar ģimeni un draugiem, raksta Anna. Viņi pēkšņi sāk ievērot un norādīt, ka jūs viņus nesaprotat, nepievēršat viņiem uzmanību, aizmirstat par viņiem, pārtrauciet viņus atbalstīt utt.

 

Viņu acīs jūs kļūstat par egoisti, kas domā (nedzirdēti!) tikai par sevi.


Jūs pēkšņi pārtraucat klausīties stundām ilgstošas sūdzībām par dzīvi, neatbalsta ilgstošu saraksti sociālajos tīklos, neskrien uz tikšanos, ja jums tas ir neērti (un neērti tas jums bija ļoti bieži), jūs pārtraucat dot padomus (Kas tas ir?! ) vai, gluži pretēji, nesekojiet viņu padomam un nepieņemat palīdzību no tiem, kuriem jūs neesat lūdzis utt.

Raksta turpinājums - lapa #1
Vienkārši sakot, jūs viņiem kļūstat neērti.

To var saprast. Galu galā, cik ērti, ja jūs esat pārliecināts, ka gaisma parādīsies, ja jūs nospiedīsiet slēdzi, nedaudz pieskaroties! Jums nekad neienāk prātā, ka slēdzis var nebūt pie rokas.

Tā arī draugam, kuram jebkurā diennakts laikā var izklāstīt savas problēmas, nedomājot, vai viņam pašlaik nav citu lietu. Jūs viņu pārtraucat, kad viņš sāk runāt par sevi, jo jūs viņu izvēlējāties par Glābēju un viņš nedrīkst sūdzēties par savu dzīvi.

Kad drauga pēkšņi nav pie rokas, Vajātāja dusmas ir vajadzīgas, lai viņu atgrieztu savā vietā.

Šajā situācijā klienti sāk šaubīties par to, vai tiešām šādas izmaiņas ir noderīgas, ja tās izraisa strīdus un pat attiecību pārtraukumus. Šajā posmā viņi pēkšņi skaidri saprot, ka mani brīdinājumi pirmajā sesijā par iespējamām izmaiņām viņu attiecībās, ir ne tikai vārdos, bet dzīves realitāte.

Tajā brīdī, kad klients sajuta iekšējās brīvības malku, pēkšņi izrādījās, ka pastāv ārēji ierobežojošie spēki, un šie spēki ir viņa paša sociālās saites.
Draugi - upuri bieži apelē pie tā, ka jūsu draudzība ilgst jau daudzus gadus, un, ja attiecības tiks iznīcinātas, tad jums būs jāsadzīvo ar vainas apziņu, ka padarījāt draugu nelaimīgu. Protams, tas ir vēl viens manipulatora triks, cenšoties jebkurā veidā saglabāt ērtas attiecības. Viss iepriekš minētais attiecas arī uz attiecībām ar radiniekiem.

Tajā pašā laikā, ja jūsu radinieki zina par vizītēm pie psihologa, un bieži tiek vainota trešā puse, kas būtiski atvieglo spēli klasiskajā trīsstūrī. Manuprāt, ir vēl viens iemesls, kāpēc jūsu radinieki nav ieinteresēti jūsu izmaiņās.

Un tas ir grūti, prasa daudz enerģijas, varbūt pat ir biedējoši. Tāpēc viņi nevar pat nojaust par savām bailēm, bet spītīgi neapzināti aizstāvēt savas pozīcijas jebkādā veidā turēt jums vecās uzvedības grožos, izmantojot dažādas emocionālas viltības.

Apstājieties un padomājiet par to, ko vēl, izņemot savu altruisma izjūtu, jums šīs attiecības var dot: kādas kopīgas intereses jūs saista, vai savstarpējā palīdzība netiek veikta tikai vienā virzienā, vai esat ieinteresēti viens otrā, kā personības kopumā.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Jaunākie komentāri

0 0 18:21 11.12Ilze.
Palasiet par sociopātiem.
0 1 17:52 10.12mārīte
(laikojot) - stundu stāvu kabīnei - tad tik saku : 'tomēr spiež !' , tomēr, patiesībā, makā atlicis viens centiņš vien.. (M.M.)
0 0 15:52 09.12andis
kārtējā feministe?

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017