“Tēvs atveda mājās savas mirušās draudzenes meitu. Mums viņa uzreiz neiepatikās…”

Advertisement
Advertisement

Bērni var būt cietsirdīgas būtnes, kuras līdz galam nesaprot, kas ir labi, bet kas ir slikti. Vairākuma gadījumā viņi orientējas uz savām jūtām: simpātijām, riebumu, cieņu, bailēm…


Taču, ja bērns saņem labu audzināšanu, tad viņš saprot, kad rīkojies pareizi, kad nē.


Šo atgadījumu no savas bērnības pastāstīja viena lasītāja. Neskatoties uz to, ka pagājuši jau pāris desmiti gadu, sieviete ar asarām acīs atceras pagātni.


Mans tēvs bija jūrnieks. Bet 90 – tajos viņam nācās darīt jebkuru darbu, lai pabarotu ģimeni – mani ar brālīti un mammu. Neteiksim, ka dzīvojām nabadzīgi, bet arī greznībā nepeldējāmies. Lai dabūtu naudu saldumiem, mēs vācām pudeles un metāllūžņus.


Priecīgākais notikums bija tēta atvaļinājums. Viņš ņēma mūs ar brāli un veda tālāk prom no mājām – uz parku, makšķerēt, uz mežu. Darīja visu, lai mamma varētu no mums atpūsties. Tās retās stunds ar tēvu pat tagad ataust atmiņā.

Raksta turpinājums - lapa #1
Taču reiz tētis saņēma telegrammu. Kārtējā izbrauciena vietā ārpus pilsētas, viņš vienkārši sakravāja ceļa somu, noskūpstīja mūs un aizbrauca. Mēs veselu nedēļu brēcām kā jukuši, domājām, ka viņš aizbraucis uz visiem laikiem. Mamma nevarēja mūs nomierināt.

Pēc nedēļas tēvs atgriezās, bet ne viens. Viņš atveda mazu meitenīti gadus četrus vecu. Izrādījās, ka viņa pirmā mīlestība nomira no tuberkulozes un viņas mazo meitu grasījās sūtīt uz bērnu namu. Taņu pieņēma pie sevis tante, kura bija atsūtījusi telegrammu.
Mamma uzreiz paņēma mazo uz rokām un aiznesa mazgāt, pārģērbt. Bet tētis nespēkā saguma uz soliņa un sāka raudāt.
Mēs ienīdām šo meitenīti. Un mums likās, ka ar vecākā tiesībām mēs varējām to atļauties. Man jau bija 7 gadi, bet brālim – 10. Mēs pat nesapratām savas nepatikas iemeslu. Taņa bija maziņa, bāla, klusa. Viņa neaiztika mūsu rotaļlietas un pat nenāca iekšā mūsu istabā (dzīvojām divistabu dzīvoklī un viņa gulēja vecāku istabā).

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Jaunākie komentāri

0 0 18:21 11.12Ilze.
Palasiet par sociopātiem.
0 1 17:52 10.12mārīte
(laikojot) - stundu stāvu kabīnei - tad tik saku : 'tomēr spiež !' , tomēr, patiesībā, makā atlicis viens centiņš vien.. (M.M.)
0 0 15:52 09.12andis
kārtējā feministe?

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017