Uzmanīgi paskaties uz šo bildi: cik melnus punktus tu redzi?

Advertisement
Advertisement

Informācijas apjoms, kuru cilvēks lieto diennakts garumā, ar katru dienu pieaug. Dabiski, uzmanība un māka koncentrēties no tā tikai samazinās. Rezultātā tu neievēro putnu dziedāšanu, lapu šalkoņu un visus jaukumus, kuri pavada tevi ceļā uz darbu. Īsumā, tās lietas, kuras padara tavu dzīvi krāsaināku.


Kādā brīdī tu saproti, ka visu dari automātiski... Vajag sākt darboties, citādi vienreiz, pamodies vecumdienās, tu sapratīsi, ka neesi jēdzīgi pat dzīvojis, bet tikai tā...eksistējis.


Esam atraduši priekš tevis uzdevumu, kurš palīdzēs tikt galā ar izklaidību un neuzmanību pret detaļām. Šī lieta saucas zūdošā ilūzija.


Paskaties uzmanīgi uz bildi ar optisko ilūziju un pasaki: cik melnus punktus tu redzi?

Raksta turpinājums - lapa #1
Šo zūdošo ilūziju vēl 2000.gadā radīja franču zinātnieks Žaks Niņjo. Bet vīrusam līdzīgu popularitāti tā ieguva burtiski šajā nedēļā, kad to iepostoja savā Facebooka kontā japāņu psihologs Akioši Kitaoka.

Pēc zinātnieku vārdiem, šeit attēloti 12 melni punkti, bet ne visiem izdodas uzreiz ieraudzīt visus punktus.
Lieta tāda, ka pamatā cilvēks redz tikai dažus melnos diskus, kuri haotiski pārvietojas pa bildi. `Izzudušo` disku vietā acs nezin kāpēc redz pelēkus `krustojumus`, kuri realitātē vienkārši neeksistē.

Iemesls, kurš izskaidro šo parādību, varētu būt laterālā bremzēšana acs tīklenē: vienu gaismas receptoru stimulācija reizēm var skart arī citus, kuri tiem piekļaujas. Tas liek mums redzēt lietas, kuru, pēc būtības, nav vai neredzēt acīmredzamo.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Jaunākie komentāri

0 0 Vakar 22:40mārīte
vai tā būtu tā pati Izabella, par kuru stāsta : zvērējusi nenovilkt krekla , līdz karš nebūs beidzies - tā kā tomēr karš ieildzis (krekls nenovilkts vairākus gadus) -... ?
0 0 Vakar 21:20mārīte
nav tie īstie papu'āsi' - arī tā var būt un ..tad vēl gadi 'pāri spēkiem' , un vēl materiālais 'gūsts'.. (M.M.)
0 0 Aizvakar 17:55ināra
ja vīrs dzer bieži un palaiž rokas,draud nežēlīgi izrēķināties,gandrīz noved tevi līdz nervu sabrukumam,tad arī jāpaslavē?

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017