Vai ir iespējams būt laimīgam vienatnē?

Advertisement
Advertisement

Ja jums nav pāra, tad jūsu dzīve ir slikta. Daudzi ir pārliecināti, ka vientuļi cilvēki ir nelaimīgi un tikai sapņo par attiecībām. Mums no bērnības tiek uzspiests uzskats, ka pastāvīgas, spēcīgas attiecības ir laimīgas dzīves atslēga. Īpaši sievietēm. Un kāds, kas ir laimīgs pats par sevi, tiek uzskatīts par ne īpaši veselu, vai, kā saka, melis un izliekas.


Vai tiešām cilvēki, kas izvēlas būt brīvi, ir vairāk nelaimīgi nekā tie, kas dzīvo kopā ar partneri. Sociologs Bella de Paulo uzskata, ka tas ir nekas vairāk kā ilūzija. Pastāstīsim par 4 stereotipiem, kas, pēc Bellas domām, liek cilvēkiem baidīties no vientulības.

Raksta turpinājums
Dzīve vienatnē

1. “Nevar atrast pāri”

Daudziem šķiet, ka vientuļiem cilvēkiem neveicas personīgajā dzīvē un viņi tikai sapņo par tikšanos ar otro pusīti. Bet saskaņā ar socioloģiskajām aptaujām vientuļnieki apzināti nemeklē tuvu cilvēku un bieži vien jau ir bijuši precēti vai ilgtermiņa attiecībās.

Interesanti, ka šķīrušies vīrieši izteica lielāku vēlmi precēties vēlreiz nekā sievietes. Bet tie stiprā dzimuma pārstāvji, kam bija lieliskas attiecības ar draugiem un ģimeni, ar mazāku vēlmi meklēja otro pusīti.

“Mēs nemaz neesam vīlušies mīlestībā un nebaidāmies tikt noraidīti. Šiem stereotipiem nav nekāda sakara ar mums. Mēs mīlam savu dzīvi vienatnē un gribam izlemt paši, cik daudz laika atvēlēt sazināšanās procesam, “ saka Bella de Paulo.
2. “Cieš no vientulības”

Amerikas Savienotajās Valstīs tika veikts pētījums, kurā cilvēkiem 8 gadu garumā jautāja, vai viņi ir laimīgi. Tie, kas bija vieni un pēc tam precējušies, pirmajā gadā pēc kāzām piedzīvoja lielu prieku. Bet gadu vēlāk, lielākā daļa jutās tādā pašā veidā kā pirms laulībām. Tas attiecas tikai uz tiem cilvēkiem, kuri neplānoja laulības šķiršanu.

Bet tie, kuru cerības laulība neīstenoja, jutās ļoti nelaimīgi. Tikai pēc laulības šķiršanas un brīvības iegūšanas, vai tā sauktās vientulības, viņi jutās labi.
3. “Viņiem ir slikta veselība”

No tiem, kuri nekad nav precējušies un dzīvo bez partnera, 81,6% sauca veselību par lielisku vai labu. Aptuveni tāds pats skaitlis precētu cilvēku vidū. Tātad laulības neietekmē veselības stāvokli un paredzamo dzīves ilgumu.
4. “Vientuļnieki ir savtīgi”

Vēl viens stereotips. Ja jūs dzīvojat viens, tātad raksturs ir slikts, un vientulības gadi ir pārvērtuši tevi par egoistu. Šajā kontekstā ģimenes cilvēki šķiet uzticami draugi, uzmanīgi radinieki un atbildīgi darbinieki. Bet pētījumi rāda, ka vientuļie vienmēr labāk izturas pret saviem vecākiem un vairāk sazinās ar saviem brāļiem un māsām.

Viņi daudz biežāk palīdz draugiem un kaimiņiem. Tādējādi, kamēr laulātie koncentrējas tikai uz sevi un bērniem, vientuļnieki ir daudz atvērtāki gan pasaulei, gan citiem cilvēkiem.
Būt vienam vai meklēt otro pusīti ir personīga izvēle ikvienam. Vientulība var radīt negatīvo tikai tad, ja kāds meklē pāri, bet atrast mīļoto neizdodas. Tad jā, varbūt depresija un skaudība, zema pašcieņa uz tāda fona. Citā gadījumā šie cilvēki bauda savu brīvību un visu, ko dāvā dzīve.

Ierakstiet komentāros, vai jūs piekrītat Bellas de Paulo viedoklim par vientuļiem cilvēkiem?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 21:54 17.03Fiksais
Priekšroka vienmēr ir tr.līdzeklim kurš virzās pa galveno ceļu.
1 0 11:28 17.03Alda
Varbūt vajag smidzināt ar viegli rozā permangāna šķīdumu,vai zero coca colu,vai arī jāpārstāda svaigā orhideju zemē.Grūti teikt,vajag pamēģināt.
0 0 00:22 17.03Амина
Полный бред
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © Torno.lv 2012 - 2019