Vai ir iespējams būt laimīgam vienatnē?

Advertisement
Advertisement

Ja jums nav pāra, tad jūsu dzīve ir slikta. Daudzi ir pārliecināti, ka vientuļi cilvēki ir nelaimīgi un tikai sapņo par attiecībām. Mums no bērnības tiek uzspiests uzskats, ka pastāvīgas, spēcīgas attiecības ir laimīgas dzīves atslēga. Īpaši sievietēm. Un kāds, kas ir laimīgs pats par sevi, tiek uzskatīts par ne īpaši veselu, vai, kā saka, melis un izliekas.


Vai tiešām cilvēki, kas izvēlas būt brīvi, ir vairāk nelaimīgi nekā tie, kas dzīvo kopā ar partneri. Sociologs Bella de Paulo uzskata, ka tas ir nekas vairāk kā ilūzija. Pastāstīsim par 4 stereotipiem, kas, pēc Bellas domām, liek cilvēkiem baidīties no vientulības.

Raksta turpinājums - lapa #1
Dzīve vienatnē

1. “Nevar atrast pāri”

Daudziem šķiet, ka vientuļiem cilvēkiem neveicas personīgajā dzīvē un viņi tikai sapņo par tikšanos ar otro pusīti. Bet saskaņā ar socioloģiskajām aptaujām vientuļnieki apzināti nemeklē tuvu cilvēku un bieži vien jau ir bijuši precēti vai ilgtermiņa attiecībās.

Interesanti, ka šķīrušies vīrieši izteica lielāku vēlmi precēties vēlreiz nekā sievietes. Bet tie stiprā dzimuma pārstāvji, kam bija lieliskas attiecības ar draugiem un ģimeni, ar mazāku vēlmi meklēja otro pusīti.

“Mēs nemaz neesam vīlušies mīlestībā un nebaidāmies tikt noraidīti. Šiem stereotipiem nav nekāda sakara ar mums. Mēs mīlam savu dzīvi vienatnē un gribam izlemt paši, cik daudz laika atvēlēt sazināšanās procesam, “ saka Bella de Paulo.
2. “Cieš no vientulības”

Amerikas Savienotajās Valstīs tika veikts pētījums, kurā cilvēkiem 8 gadu garumā jautāja, vai viņi ir laimīgi. Tie, kas bija vieni un pēc tam precējušies, pirmajā gadā pēc kāzām piedzīvoja lielu prieku. Bet gadu vēlāk, lielākā daļa jutās tādā pašā veidā kā pirms laulībām. Tas attiecas tikai uz tiem cilvēkiem, kuri neplānoja laulības šķiršanu.

Bet tie, kuru cerības laulība neīstenoja, jutās ļoti nelaimīgi. Tikai pēc laulības šķiršanas un brīvības iegūšanas, vai tā sauktās vientulības, viņi jutās labi.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Jaunākie komentāri

0 3 Aizvakar 08:28gunta
Paldies par padomiem,šur tur taisnība,bet paties;ibā šodienas modei padoties-tad labāk taisnā ceļā uz trako māju. Ja runājam pa frizūrām,tad neviss sakārtotas frizūras ir parūkas,bet gan ''petuhi, izrobotās,un vēl t..ādas kur grūti nosaukt par matu sakārtojumu'' drīzāk-kā cēlos,tā vēlos.Runājot par apģŗēbu-piekakātas biksītes-šekums l pie ceļiem. Mēteļiem ,kleitām,blūzēm u.t.t. aizmugure garāka. Apsksties spogulī cik nevīžīgs cilvēks izskastās.Un par gaumi nestrīdās,tikai riebīgi ka kāds grib uzspiest šo riebīgo bezgaumes stilu.
0 1 18:24 16.01Oof
Dumbass paliek dumbass,
Neko pielikt neko atņemt
0 0 21:43 15.01Milda
Kad man nau ko ēst ēdu naudas puķi un nekas

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © Torno.lv 2012 - 2019