Vai viņš patiešām ir mudaks vai visa lieta tevī?

Advertisement
Advertisement

Nesen Facebookā uzdūros vienas psiholoģes ierakstam par mudakiem. Doma, kā es sapratu, bija tāda – ja vīrietis pret jums slikti izturas, flirtē ar citām sievietēm, pazūd, saka, ka jums derētu paārstēt galvu pie psihologa – viņš, visticamāk, ir mudaks.


Vai viņš tiešām ir mudaks, vai visa lieta ir tevī?


Daudzas no mums, sievietēm, bijušas situācijās, kad bija neprātīgi iemīlējušās, bet vīrietis izturējās pavēsi, raksta Zanda.

 
Raksta turpinājums - lapa #1
Foto: co.uk
Zvanīja ne pārāk bieži, pazuda, runāja par apstākļiem.

Uz mūsu apvainošanos un uzpūstajām lūpiņām apgalvoja, ka viss ir labi, ka mīl, vienkārši aizņemts nedaudz – darbs, darīšanas un viss tāds. Mēs ticējām – kā lai te netic? Viņš taču runā par mīlestību, un tik ļoti gribās to mīlestību no viņa.

Ja pati neesat bijusi tādā situācijā, tad droši vien ir draudzenīte, kura kalta pēc kāda vīrieša, visas ausis piežužināja ar stāstiem par viņu. Un te laimīga lidinājās mākoņos pēc randiņiem, te raudāja diennaktīm, kad dārgais pazuda no radariem.

Un jūs, kā jau laba draudzene, žēlojāt nabadzīti ar vārdiem – viņš taču ir mudaks. Pamet viņu!

Kā likums, draudzene jums raudāja uz pleca, asariņas slaucīja un… turpināja gaidīt mīļoto.

Protams, kad situācija nonāk līdz absurdam – piemēram, viņš sāk viņu aizvainot, mājās vest citas sievietes, vai vienkārši pateiks tieši – nevaru vairs, labāk šķiramies, draudzene saņems gribasspēku dūrē un aizies no viņa.

Un pēc tam ilgi dziedēs brūces. Un ilgi šo vīrieti pieminēs ar sliktiem vārdiem. Sauks viņu par mudaku, nelieti vai vēl kaut kā.

Un, manuprāt, ne jau šajā vīrietī visa vaina, bet sievietē – viņas zemajā pašvērtējumā, pašcieņas trūkumā, sliktās robežās.

Apskatīsim tipisku situāciju. Pāris sāka satikties. It kā viss bija labi, bet pēc tam vīrietis pārdega un sāka `atsalt`.

Šo momentu sievietes jūt ļoti labi. It kā sīkums kaut kāds – zvana retāk (bet zvana taču!), domīgs satiekoties (noguris darbā), apsolīja – aizmirsa (kam negadās).
Savu augošu satraukumu sieviete cenšas apspiest un izvilkt no mīļotā vārdus, ka viss ir labi.

Bet vīrietim it kā nav žēl. Viņš pateiks, ka viss ir kārtībā. Viņam tas patiešām tā ir. Nu jā, nedaudz kļuva vēsāks pret viņu, plus vēl patiešām darba daudz. Bet dārgā skatās tik žēli, tūlīt, tūlīt sāks raudāt no aizvainojuma par viņa uzmanības trūkumu, ka vajag mazulīti nomierināt. Un nomierina.

Tikai sirdī jūt, ka kaut kas vairs nav tā. Bet kas nav tā – pagaidām nevar saprast. Neskaidra sajūta.

Kam negadās – iemīlies, pēc tam ieskaties – it kā ne tavs cilvēks. Uzreiz nav saprotams, kā uzvesties tādā situācijā.

Nepasūtīt taču skarbi?

Parasti cilvēkam dod vēl vienu iespēju – ja nu pēkšņi viņš sevi tā parādīs, ka radīsies lielāka interese par viņu?
Ja sievietei ir pašcieņa, tad, vīrietim atsalstot, viņa tam klāt nelips – distancēsies no viņa. Būs aizņemta ar savām darīšanām.

Taču daudzas satraukuma dēļ sāk uzprasīties pašas, to neievērojot. SMS raksta, uz randiņu sauc, zvana nepārtraukti, apvaino – nu kur tu pazudi? Var to pat nedarīt, bet vienkārši sēdēt mājās un gaidīt zvanu.

Gaidīt, pārdzīvot, domāt – bet kur viņš ir palicis, bet vai es viņam patīku un tā tālāk.

Savā prātā dzīvi iztēlosies viņa figūru. Un, kad viņš beidzot parādīsies, pēc pirmā svilpiena skries, cerībā saņemt no viņa sava nozīmīguma apstiprinājumu.

Un šeit sievietes nokļūst savu ilūziju gūstā. Tik baisi un pavisam negribās redzēt, ka vīrieša interese ir mazinājusies – ka sāk izgaršot katru vārdu par mīlestību, fantāzijās uzpūš viņa standarta komplimentus un slāpē trauksmes signālus.

Sākumā tam tiek patērēts ne pārāk daudz spēka. Taču ar laiku nākas sev piemeklēt aizvien rožainākas brilles, lai neievērotu redzamas lietas – viņš noguris no tevis, neesi tu viņam vajadzīga tādos kvantumos.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Jaunākie komentāri

0 0 Šodien 15:53Māris.
Nevienam nav tiesības izlemt bērna vietā. Būt, vai nebūt kristītam. Vecākiem būtu jāaizliedz izlemt bērna vietā ,ko saukt, vai nesaukt par dievu. Lai tas bērns izaug un izlemj pats, kādiem dieviem pievērsties. Mamma grib, sasodītas, bildes ficebukā, grib padižoties draudzenēm, bet pati ierobežo sava bērna izvēles. Un vispār, bērniem atļaut apmeklēt baznīcu tikai sasniedzot pilngadības vecumu. Vārds Dievs apzināti rakstīts ar mazo burtu, jo kristiešu dievs nav dievs.
0 0 18:21 11.12Ilze.
Palasiet par sociopātiem.
0 1 17:52 10.12mārīte
(laikojot) - stundu stāvu kabīnei - tad tik saku : 'tomēr spiež !' , tomēr, patiesībā, makā atlicis viens centiņš vien.. (M.M.)

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017